Görme Engelliler

SOSYAL BİLİMLER

SOSYAL BİLİMLER

öğretmen

NİLGÜN ÖZCAN - COĞRAFYA ÖĞRETMENİ  

1966 yılında Konya  ili Akşehir ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Kırıkkale  ilinde, orta ve yüksek öğrenimini İstanbul ’da tamamladı. Yüksek lisans  eğitimini  İstanbul Üniversitesi ‘n de  Deniz Bilimleri Klimatoloji Anabilim dalında gerçekleştirdi.

1989 yılında İstanbul Özel Tercüman  Lisesi’nde göreve başladı.  1991 yılından  sonra sırası ile İstanbul Basınköy  İÖ(91-95), İstanbul Bakırköy  Lisesi(95-99), Ordu Gölköy Hürriyet  ve Kale İÖ da(99-2002) , B.kesir/Burhaniye Endüstri Meslek Lisesi ‘ nde(2002-2004)  coğrafya öğretmeni olarak görev yaptı .

1992 yılında evlendi.  1 erkek  çocuk annesidir.   Mesleğinde değişik seminer ve kurslara katıldı. 

Halen Celal Toraman Anadolu Lisesinde  uzman coğrafya öğretmeni olarak çalışmaktadır.

                                                                                                                                                                                       

öğretmen

DERYA TAŞKIN - FELSEFE ÖĞRETMENİ                                                                                          

1962 yılında Muğla ili Marmaris ilçesinde doğdu. 

İlköğrenimini Antep ve Mardin de, Ortaöğrenimini Tekirdağ ili Şarköy ilçesinde tamamladı.

Ege Üniversitesi edebiyat Fakültesi sosyoloji Bölümünde Lisans eğitimini tamamladı.

Ekim 1984 yılında evlendi. Ezgi isminde 1 kız çocuk babasıdır.   Mesleğinde değişik seminer ve kurslara katıldı.

1998 yılında kamu görevine başladı. Balıkesir ili Burhaniye “ilçesinde Burhaniye lisesinde 3 yıl boyunca görev yaptı.

En son 2002 tarihinden beri Burhaniye Celal Toraman Anadolu Lisesinde görev yapmaktadır.

öğretmen 

NURSAL UĞURTAŞ - TARİH ÖĞRETMENİ

1967 yılında Balıkesir  ili Burhaniye  ilçesinde doğdu.

İlk öğrenimini   Sivas’ta, orta öğrenimini  Konya-Ereğli’de, lise öğrenimini  Çorum-Sungurlu ilçesinde tamamladı.

1985-1989 yılları arasında Selçuk Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü Tarih Anabilim Dalı’nda Lisans eğitimini tamamladı.

1989 yılında Çankırı Merkez ( İsmet İnönü) İlköğretim  okulunda  göreve başladı. 1996 yılına kadar Çankırı ili merkezinde Atatürk İlköğretim okulu ve İmam-Hatip  Lisesi’nde çalıştı. Aynı  dönemde A.Ü Çankırı Meslek Yüksek Okulu’nda  görevli  ücretli .T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi okutmanlığı yaptı.

1996 yılında evlendi. Aynı yıl  özür grubu tayiniyle Balıkesir-Gömeç Ulubeyler İlköğretim okulunda  öğretmenliğe devam etti. 1999 yılında Celal Toraman Anadolu Lisesi’ne tayin oldu .2011 haziran ayında, daha önce  sınavını kazanmış olduğu Uzman Öğretmenlik hakkı Bakanlık tarafından verilerek Uzman Tarih öğretmeni oldu. Mesleğinde değişik seminer ve kurslara katıldı.

Halen aynı okulda  öğretmenlik yapmakta olup  1 erkek  çocuk babasıdır.                                                                                                                                                                       

 öğretmen

NURAY ÖZYÜREK - TARİH ÖĞRETMENİ

1969 yılında Balıkesir ili Ayvalık ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Ayvalık’ta tamamladı.

Uludağ Üniversitesi, Necati Bey Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünde Lisans eğitimini tamamladı.

1991 yılında Tekirdağ ili Banarlı İlköğretim Okulu’nda Tarih öğretmeni olarak göreve başladı. Bundan sonra sırasıyla: 1993 yılında Tuğlacılar Lisesi, 1995 yılında Zonguldak Karaelmas İlköğretim Okulu, 2000 yılında Dursunbey Sadullah Özer İlköğretim Okulu, 2001 yılında Hacı Mustafa Müdüroğlu Anadolu Lisesi’nde ve 2004 yılında Celal Toraman Anadolu Lisesi’nde Tarih öğretmeni olarak görev yaptı.  

Evli, bir erkek çocuk annesidir.

Halen Celal Toraman Anadolu Lisesi’nde Tarih öğretmenliği yapmaktadır.

öğretmen

BANU TUNÇKOL - TARİH ÖĞRETMENİ

1969 yılında Eskişehir´de doğdum. Eğitimimi sırasıyla Malatya Fırat İlkokulu, Balıkesir Karesi Ortaokulu, Balıkesir Muharrem Hasbi Koray Lisesinde tamamladım. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansımı aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptım.1991´de öğretmenliğe Sivrihisar´ın Nasrettin Hoca köyünde başladım. Üç yıl burada kaldıktan sonra 1994´te evlendim ve Ayvalık Altınova Lisesine tayin oldum. 2008 yılına kadar burada çalıştım. 2008 yılından beri Burhaniye´de çalışmaktayım. Önce Burhaniye Ticaret Meslek Lisesinde çalıştım. Halen Burhaniye Celal Toraman Anadolu Lisesinde çalışmaktayım. İki kız çocuk annesiyim.

öğretmen 

NADİR CANDEMİR - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

1967 yılında Balıkesir ilinde doğdu.

İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Balıkesir’de tamamladı.

Uludağ Üniversitesi, Necati Bey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde Lisans eğitimini tamamladı.

1990 yılında Elazığ ili Baskil İlçesindeki Büyükpınar Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı. Bundan sonra sırasıyla: 1993 Yılında Maltepe Askeri Lisesi, 1995 yılında Baskil Lisesi, 1999 Yılında Nadir Tolun İlköğretim Okulu, 2002 yılında Hacı Mustafa Müdüroğlu Anadolu Lisesi’nde ve 2004 yılında Celal Toraman Anadolu Lisesi’nde Türkçe / Edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı

Öğretmenlik, bilgisayar, ilkyardım alanlarında düzenlenen birçok kurs ve seminere kursiyer olarak katıldı.

Görev aldığı Nadir Tolun ve Anadolu Lisesinde tiyatro çalışmalarında yer aldı. Öğrencilerin rol aldığı on iki oyun yönetti. Bu alandaki çalışmaları devam etmektedir.

Evli, biri kız ikisi erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır.

Halen Celal Toraman Anadolu Lisesi’nde Türk edebiyatı ve Dil Anlatım Dersi öğretmenliği yapmaktadır. Yine bu okulda Okul Zümre Başkanı ve Türk Edebiyatı ve Dil Anlatım Dersleri Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

 öğretmen

AHMET ALTINSOY - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

23.10.1971’de Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Eskişehir’de tamamladı. Orta öğretimi sırasında “flüt” ve “resim” dallarında il birincilikleri aldı. 1990 yılında yapılan üniversite sınavı neticesinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Lisans tezini “16.yy. Türk Edebiyatının Genel Özellikleri” konusunda verdi. 1994’te mezun oldu. Ankara TÖMER’de (Ankara Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi ) 6 ay yabancılara Türkçe öğretti. Menekşe Dershanesi’nde kısa bir süre çalıştı.1995 yılında öğretmen olarak Tokat Atatürk Lisesi’ne atandı. Temel eğitimin ardından Reşadiye Bozçalı Çok Programlı Lisesi Edebiyat öğretmenliğine atandı.1996’da 253. Dönem asteğmen olarak vatani görevini yapmak üzere Ankara’ya gitti. Buradaki 4 aylık temel eğitimi sırasında “İleri Öğretmenlik Teknikleri” konulu eğitime katılarak belge aldı. “Askeri okullarda Eğitmenlik”  konusunda belge aldı. Ankara’da askeri eğitim alan Bosna Hersek 2.Kolordusu subaylarına 1 ay boyunca Türkçe öğretti. Askerlik hizmetinin kalan kısmını, İstanbul Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lisan Okulu Türkçe Öğretmeni olarak asteğmen unvanıyla yaptı.12 ay süren bu görevi esnasında Güney Kore, Pakistan, Hırvatistan, Bosna, Arnavutluk, Azerbaycan silahlı kuvvetlerinde üst düzey rütbeli subaylara Türkçe öğretti.1998’de askerlik hizmetini tamamladı ve evlendi.

Tokat Başçiftlik Şehit Murat Kılınç Lisesi’ne Edebiyat öğretmeni olarak atandı.2003 yılına kadar sürecek bu görevi sırasında Beden Dili Eğitimi, Toplam Kalite Yönetimi Formatörlük eğitimi, İnternet Uygulamaları eğitimi ve Yabancı dil eğitimi aldı. 2003’te Balıkesir Burhaniye Şarköy İlköğretim Okuluna Türkçe öğretmeni olarak atandı.2004’te Anadolu Liseleri öğretmenliğine başvurdu. Başvurusu kabul edilerek Hacı Mustafa Müdüroğlu Anadolu Lisesi kadrosuna katıldı. Halen bu okulun şimdiki adı olan Celal Toraman Anadolu Lisesinde Dil ve Anlatım – Türk Edebiyatı  “Uzman Öğretmen” i olarak görev yapmaktadır. Öğretmenliği sırasında Aylıkla Ödüllendirme, Takdir, Teşekkür grubundan ödülleri vardır. 2011 yılında “İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almıştır. 2012 yılında porje döngüsü seminerine katılıp belge almıştır2012 PISA Türkiye kurum temsilciliği görevini ifa etmiştir. Bilimin ve Aklın Aydınlığında Eğitim Dergisinde yayımlanmış makalesi bulunmaktadır. Evli ve bir kız bir oğlan iki çocuk babasıdır.

öğretmen
 

FEYZA YALÇIN - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

1974 Balıkesir İli Burhaniye ilçesinde doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Burhaniye’de tamamladı.

Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

1997 yılında Bolu ili Gerede ilçesinde öğretmenliğe başladı.

2002 Yılında Karabük’te Fevzi Çakmak Lisesine atandı.

2007 yılında Balıkesir-Edremit Anadolu Turizm ve Otelcilik lisesinde, 2009 yılında Balıkesir-Burhaniye Ayşe Akpınar Kız Meslek Lisesinde öğretmenlik görevine devam etti.

Halen 2010 yılında atandığı Celal Toraman Anadolu Lisesinde görevine devam etmektedir. 

 öğretmen

MEHTAP KÖNEN - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

1971  yılında   doğdu.

Öğrenimini; Ankara Gazi ilkokulu, Gazi Çiftliği Lisesi (ortaokul bölümü ) ,M.R.U.K.M. Lisesi  ve ,Ankara Üniversitesi D.T.C.F Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.

1996 yılında kamu görevine başladı. Ankara ili Ayaş ilçesi Oltan kasabasında 2  yıl, Nevşehir ili Ürgüp İlçesi  Aksalur kasabasında 2 yıl, Ürgüp ilçesinde 8 yıl çalıştı. Mesleğinde değişik seminer ve kurslara katıldı.

 2008 yılı  ekim ayından itibaren  Burhaniye Celal Toraman Anadolu Lisesinde görev yapmaktadır.

 öğretmen

ZEKİYE PANK - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

1975 Balıkesir Burhaniye doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Burhaniye’de üniversite eğitimimi ise Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladım. İlk görev yerim olan Gümüşhane Torul YİBO’da 4 yıl Manyas lisesinde 2 yıl görev yaptım. Şu an Celal Toraman Anadolu Lisesinde görevime devam etmekteyim. Evli ve iki çocuk annesiyim.